Альтанка на скелях — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Альтанка на скелях

Альтанка на скелях

На території профілакторію заводу "Запоріжсталь" на західному узбережжі острова Хортиця над Старим Дніпром стіною підноситься гранітна скеля. На цій скелі при спорудженні профілакторію ще в 1935 році було побудовано дві мальовничі альтанки, що стоять на обриві над річкою. У роки війни велика частина оздоровчого закладу і одна з альтанок були зруйновані, інша ж дивом уціліла. Зараз, коли профілакторій знову працює, ця альтанка, як і раніше, гарно підноситься над річковою гладдю Старого Дніпра. Звідси відкривається неймовірний краєвид на русло річки, скелі правого берегу, і на острів Байди, що розділяє русло Старого Дніпра на два рукави. Звідси дуже добре милуватися заходом Сонця над правим берегом, коли вечірнє небо красиво відбивається у воді.

Ця альтанка ще з часів спорудження стала улюбленим місцем відпочинку багатьох жителів і гостей нашого міста. Дуже часто сюди приїжджають під час святкування весілля, і це вже стало доброю традицією. Ще з тих часів за цією альтанкою закріпилася в народі назва "Ластівчине гніздо", за аналогією з відомою на весь світ альтанкою на краю гірського обриву в Криму. Потрапити до альтанки можна через територію профілакторію Запоріжсталі, або стежкою, яка веде сюди з балки Каракайки або з боку турпляжу уздовж берега.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:

Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Культова споруда з трьох кам'яних закладок, що датується II тисячоліттям до нашої ери

Цікавий факт

Відчути всю міць дніпровських вод, що вдаряються об гранітні пороги, можна, побувавши під Совутиною скелею, в місці, де плоскі скелі впритул підходять до річки. Вечорами і під час скидання води тут можна спостерігати за бурхливими потоками і слухати шум Дніпра.