Стародавній степ — Національний заповідник "Хортиця"
Виступ Січових козаків

Стародавній степ

Стародавній степ

На південь від балки Широкої починається неймовірно мальовнича прибережна смуга острову Хортиця, вкрита степовими травами. Це – одна з небагатьох ділянок справжнього степу, якого ніколи не торкався плуг. Звичайно, це – не єдине місце на Хортиці, де зустрічається справжній степ, але він – один з найбільших: довжина його досягає 2 кілометрів, ширина – близько 100 метрів протягом всієї ділянки від балки Широкої до балки Черняхівки. Унікальність цієї ділянки хортицького побережжя полягає не лише в тому, що тут зустрічається найбагатший світ степового різнотрав'я. Особливість його полягає в тому, що тут уздовж берегової лінії зливаються воєдино декілька ландшафтів – широке русло Старого Дніпра, високі скелі Хортиці, золотий степ і неймовірно мальовничі балки та яри, що врізаються у степ. Все це створює неповторні пейзажі, тут з'являється неймовірне відчуття свободи, простору.

Весняні степові схили

Шум свіжого вітру, запах степових трав, тінь невеликих ділянок байрачного лісу, що росте в руслах двох десятків балок і ярів, – все це чекає вас тут, на західному побережжі острову Хортиця. Лише за 2 кілометри шляху ви побачите, як перетворюються і змінюють одне одного різні природні ландшафти. Через степ проходить дві доріжки-стежини – одна біля самої межі з садами і полями, уздовж посадки, друга – ближче до берегу, по скелях. Скелі поступово знижуються на південь, а в руслах балок плавно спускаються до води - тут можна відпочити на березі, максимально наблизившись до світу природи. Рухаючись на південь, ви зустрінете на своєму шляху козацьку оглядову вежу, а ще – багато птахів, комах і плазунів. Тут закінчується межа цивілізації, і починається царство природи. Степові доріжки приведуть вас в заповідні хортицькі плавні, вони вже зовсім близько – в декількох кілометрах на півдні.

 

Показати цей об'єкт на карті

Фото:


Кемпінг Сагайдачний

Мобільний додаток

Мобільний додаток

Android-додаток включає в себе інтерактивну карту-путівник Хортицею з можливістю навігації, докладні описи пам'яток, розклади транспорту, та безліч інших корисних функцій

Дізнатись більше

Як дістатись на Хортицю?

Дізнайтесь, як доїхати на Хортицю максимально швидко й ефективно. Вашій увазі пропонується схема проїзду, список маршрутів громадського транспорту, розклад руху автобусів і електричок.

Як доїхати на Хортицю?

Куди піти

Музей з великою кількістю виставок і експозицій, присвячених історії острову Хортиця та запорозького козацтва

Цікавий факт

На Хортиці гніздуються і бувають на прольоті більше 200 видів птахів. Всього в Україні – понад 300 видів птахів.